Podnośnik koszowy teleskopowy 45m

Podnośnik koszykowy WUMAG ELEVANT WT 440 posiada swoją dużą ruchomość przy najwyższym bezpieczeństwie użytkowania dzięki kombinacji nowoczesnych i tradycyjnych technologii. Jak w żadnym innym urządzeniu połączone zostały elektronika, mechanika i hydraulika.

ELEVANT składa się w zasadzie z konstrukcji dwuramionowej. Pierwsze ramię jest ramieniem podnoszącym, które daje się wysunąć na podobieństwo teleskopu. Drugie ramię jest ramieniem kosza, na którym zamocowany jest dźwigar kosza. Na dźwigarze zamontowany jest ruchomo kosz roboczy.

Kosz utrzymywany jest zawsze w pozycji poziomej dzięki urządzeniu niwelacyjnemu. System ramienia i kosza zamontowany jest do stołu obrotowego, który obraca się w dwóch kierunkach. 

Stół obrotowy jest zamontowany na ramie za pomocą pierścienia obrotowego. Ten zamontowany jest do podwozia i zaopatrzony w cztery podpory hydrauliczne.

Siłowniki hydrauliczne poruszają ramię podnoszące, wysuw teleskopu i ramię kosza.

Koszem roboczym można poruszać we wszystkich poziomach jednocześnie, bez obawy o utratę czułości sterowania. Sterowanie urządzeniem jest elektrohydrauliczne. Pompa napędzana jest napędem pojazdu i ma stałą liczbę obrotów. Regulacja szybkości roboczej z kosza roboczego odbywa się elektronicznie.


Parametry podnośnika (zwyżki):

  • Całkowita masa urządzenia – 18 ton
  • Duży wysięg teleskopowy – 45 m
  • Obciążenie kosza – udźwig 280 kg